WorldCamera.net - Travel Around the World on Your Screen
EN CZ

Travel Report - Grand Canyon and Hoover Dam

CZ In Czech only!

Back to: Travel Reports

Grand Canyon and Hoover Dam

Výlet do Grand Canyonu jsme spojili s návštěvou přehrady Hoover Dam. Brzo ráno jsme vyjížděli z Las Vegas, a pozdě večer jsme se vraceli.

Přehrada, která je 220 metrů vysoká, leží na řece Colorado na hranici mezi Nevadou a Arizonou. Přehrada byla dostavěna roku 1936 a je pojmenována po jednom z amerických prezidentů Hooverovi. Vnitřek přehrady a muzeum se dá prohlédnout v rámci několikahodinové prohlídky. My jsme ale dali přednost Grand Canyonu. Můžete se podívat na galerii z přehrady.

Pokračovali jsme po silnici číslo 93. Do navigace jsme si zadali jako cíl Grand Canyon West. Nejkratší a současně jediná cesta je přes Dolan Springs. Na cestu musíte počítat (Hoover Dam – Grand Canyon West) okolo 3 hodin. Trasu po silnici 93 ujedete za relativně dobrý čas po kvalitní silnici, ovšem několik mil za Dolan Springs na vás čeká 11 mil dlouhý úsek neasfaltované cesty, vyznačený jako Rough road. Jezdí se zde po uježděné šotolině a za autem se zvedají obrovská oblaka prachu podobně, jako jsou na záběrech Rally Paříž-Dakar. Pokud jste rozhodnuti toto místo navštívit a váháte s volbou auta, rozhodnutí je jasné: SUV.

Grand Canyon je vytvořený řekou Colorado. Kaňon byl modelován několik milionů let a nyní jeho délka činí okolo 450 kilometrů. Jeho šířka je od 500 metrů do 29 kilometrů. V nejhlubším místě je téměř 1600 metrů hluboký. Jeho západní strana je postatně níže než strana východní, protože kaňon je místem zlomu geologických desek, kde každá byla vyzvednuta do jiné výše. My jsme navštívili místo na západní straně kaňonu, Grand Canyon West.

Území podél kaňonu je po úsecích rozděleno mezi různé indiálnské kmeny, které žijí v přírodní rezervaci. V rezervaci u Grand Canyon West žije kmen Hualapai. Až k okraji kaňonu autem nedojedete. Musíte ho nechat na několik mil vzdáleném parkovišti, kde si rovnou koupíte lístky na vstup do rezervace.  Uvnitř areálu jezdí autobusy. Uvnitř informačního stanu můžete koupit suvenýry, pohledy, ale hlavně vstupenky. Budete platit okolo $30 za osobu (za základní vstup). Pak si můžete vybrat další aktivity. Vstup na Sky Walk, let helikoptérou, atd. My jsme zvolili let helikoptérou. Sice si budete muset připlatit, ale opravdu to stojí za to. Poletíte helikoptérou pro 6 osob. Helikoptéry létají různé trasy počínaje úchvatnou vyhlídkou na kaňon a nejzajímavější místa Canyon West až po sestup vrtulníkem na dno kaňonu s krátkou přestávkou. Náš let trval přibližně 20 minut. Byl to nejlepší zážitek z celého výletu. Už jsme pak nešli na Sky Walk - skleněný visutý chodník ve tvaru podkovy, který je vysunut nad hloubku propasti. Bylo to zbytečné, nic dalšího bychom neviděli, navíc se na něm z bezpečnostních důvodů nesmí fotit. Navíc stejné záběry pořídíte o několik desítek metrů vedle.

Další místo, kam Vás zaveze autobus, je Guano Point. Je to skalní výběžek Eagle Point, zasahující do kaňonu, kde řeka jej obtéká v meandru ve tvaru písmene U. Ze skalního výběžku je úchvatný pohled do obou směrů toku řeky. Na skalním výběžku je z dálky viditelná železná konstrukce konečné stanice staré lanovky Guano Point, která vedla kdysi na dno kaňonu. Byla to průmyslová lanovka na přepravu dělníků a materiálu v době, kdy v tomto místě probíhal pokus ekonomického využití kaňonu. Ze skalních jeskyní u dna kaňonu se těžilo guano - ptačí trus, odtud název Guano Point. Autoři projetku hrubě přecenili velikost zásoby trusu, která se ukázala být 10x menší než byl původní odhad. Proto celý projekt ekonomicky ztroskotal a jediným výnosným okamžikem byla chvíle, kdy několikakilometrové lano přetrhl vojenský letoun, který prolétal kaňonem a vlastníci dolu a lanovky pak na americkém  letectvu vysoudili větší náhradu škody, než byl výnos z  produkce guanového hnojiva. Celý tento příběh v autobuse poutavě vypráví indiánský řidič autobusu.

V oblasti kaňonu vytrvale foukal dost silný suchý vítr, který s sebou nesl zrnka prachu. Asi je to trvalý stav, což potvrzuje indiány provozovaný obchod, který je doslova zavalen různými druhy jeleního loje na rty a kapek do očí.

V Grand Canyonu West jsme strávili okolo 5 hodin, což je strašně málo, na to co zde můžete vidět.

Aktuální informace z Canyonu naleznete na oficiálních stránkách: http://www.nps.gov/grca/index.htm

Cesta z Las Vegas do Grand Canyon West 


Zvětšit mapu

autor: Martin Zíka

Galeries from this location

Grand Canyon West, Arizona, USA

Grand Canyon West, Arizona, USA

26.10.2011, author: Pavel Zíka


Hoover Dam, Arizona - Nevada, USA

Hoover Dam, Arizona - Nevada, USA

26.10.2011, author: Pavel Zíka


Cameras from this location

Reklama

or you can register


Like WorldCamera.net?

Our Webcams


Prague castle and city skyline with TV tower Prague Castle, CZ

Petrin Tower Petrin Tower, CZ

Wenceslas Square Wenceslas Square, CZ

Livigno Livigno, IT

Driving Range Rohanský ostrov Golf Rohanský ostrov, CZ

Harrachov Harrachov, CZ

Golf Resort Karlštejn Golf Resort Karlštejn, CZ

Golf Resort Albatross Golf Resort Albatross, CZ

Visit


PragueCamera.net

LivignoCamera.net


Reklama
WorldCamera.net

Copyright (c) 2011 - 2024 WorldCamera.net

All Rights Reserved.

Redaction: red@worldcamera.net

disti s.r.o.
Sections

Webcams

Top 10 Webcams

Webcams Locations

Webcams Categories

Travel Reports

Gallery

Folow Us

RSS in Czech

RSS in English

Facebook

LinkedIn

Twitter

Users

FAQ

Recommend a Camera

News

Registration

Log-in

Media

Media Kit

Advertising

Partnership

About

Contact

About the Project

Terms of Services

Partners