WorldCamera.net - Travel Around the World on Your Screen
EN CZ

Travel Report - San Diego

CZ In Czech only!

Back to: Travel Reports

San Diego

San Diego. Město ležící na jihozápadním pobřeží Spojených států ve státu Kalifornie, je domovem více než 1,3 milionu obyvatel.

San Diego je jiné, než Las Vegas, nebo Los Angeles. Poblíž San Diega se nachází například nejstarší sídliště na Americkém kontinentě – Salton Sea. Současně se zde po napadení Pearl Harboru soustředilo velké množství Americké armády. Sídlí zde vrchní štáb Americké pacifické flotily.

San Diego, Marine Corps Base Camp

Do San Diega jsme přijeli ze severu směrem od Los Angeles po dálnici číslo 5. Cesta veskrze zajímavá. Na Freeway 5 jsme najeli pod Long Beach. Minuli jsme Aliso Viejo, kde sídlí významné IT firmy, jako např. Qlogic. Poté se dálnice stáčí k pobřeží a následně projíždí 30 mil dlouhou oblastí Marine Corps Base Camp. Je to rozsáhlý výcvikový prostor amerického námořnictva, svým charakterem velice příbuzný pouštním oblastem Středního Východu. V prostoru jsou samotné základny, prašné terény, kterými jezdí tanky a bojová vozidla v akci a přelétávají vrtulníky.

San Diego, pohled z USS Midway

V centru San Diega vede ulicemi železnice z 18. století, což je na americké město velice neobvyklé – a vůbec neobvyklé je i to, že jsou zde železniční přejezdy. Za normálních okolností se totiž železnice a silnice nikde v Kalifornii nekříží, všechna křížení jsou mimoúrovňová.

San Diego, USS Midway

V San Diegu jsme strávili jen jednu noc. Za návštěvu rozhodně stojí vojenská letadlová loď USS Midway. Loď byla uvedena do provozu v létě 1945 a zúčastnila se například Vietnamské války a sloužila ještě v době války v Zálivu do února 1991 a následně roku 1992 byla vyřazena ze služby. Nyní slouží od roku 2004 jako vojenské muzeum. Na lodi naleznete několik desítek vojenských letadel. Pokud budete mít více času, dává smysl si poslechnout poutavé vyprávění některých veteránů. Tito veteráni mají připravené poutavé vyprávění, doprovázené prezentací z vytištěných obrázků. Může se dovnitř do vrtulníků, do letadel. Letadlová loď Midway byl pro nás největší zážitek v San Diegu, tato loď je totiž nesrovnatelně lépe zpřístupněná a prohlídka celkově mnohem kvalitnější, než třeba známá loď Intrepid v New Yorku. Podrobnosti lze nalézt na oficiálních stránkách lodi zde: http://www.midway.org/. Tato letadlová loď se objevila i řadě filmů, jedním z nich je i známý Hunt for Red October (Hon na ponorku Rudý Říjen) se Seanem Connerym.

San Diego, Coronado Bridge

Když se začne smrákat, vyjeďte na most „Coronado Bridge“. Most je vysoký 61 metrů, aby pod ním propluly i lodě US Navy. Také se z něj dají za jízdy pořídit krásné fotografie města, z mostu je totiž skvělý výhled. Přes most se dostanete na ostrov Coronado. Dříve se za přejezd mostu platilo mýto.

San Diego, pohled z Coronado Bridge

Po mostě se není třeba vracet, dá se pokračovat dál po silnici 75 po pobřeží směrem k Imperial Beach a pak se po silnici číslo 5 vrátíte zpět do centra. Silnici číslo 75 lemují vojenské základny. Na plážích mají vojáci prostory pro cvičení, ale je zde i jedna klasická pláž, kam mohou i civilisté.

Námořní základna

Ze San Diega můžete navštívit hranice USA a Mexika. Pokud byste chtěli Mexiko navštívit a zajet do příhraniční Tijuany, zkontrolujte si, zda vám v něm platí pojištění auta. Naše auto, půjčené u autopůjčovny Hertz, toto pojištění nemělo a cestu do Mexika s ním byla výslovně zakázána. K hranici jsme se vydali po silnici číslo 5. Po cestě můžete vidět několik dalších vojenských základen. Pokud dobře odbočíte, můžete se v některých místech dostat přibližně 500 metrů od vojenského přístavu, kde kotví několik desítek vojenských lodí, zejména letadlových.  Zjevně podstatně modernějších, než je muzejní Midway.

V San Diegu je také jedna další zajímavost z dopravy. Cestou po dálnici směrem ke středu města je vidět letiště. Rušné letiště je uprostřed husté zástavby v údolí mezi dálnicí a mořem, kolem na všech kopcích jsou domy. Když přistává letadlo od pevniny a klesá, kopíruje vlastně klesající terén. Na letišti je značný provoz a to zejména nákladních letadel, pro piloty je přistání patrně test zručnosti. Přitom cesta k San Diegu vede desítky mil neobydlenými oblastmi, které začínají hned za městem.

Ze San Diega odjíždíme směrem na sever a jedeme do Las Vegas. Ale o tom zase v jiné reportáži.

autor: Martin Zíka

Travel reports from this location

Galeries from this location

Joshua Tree Park, California

Joshua Tree Park, California

23.10.2011, author: Pavel Zíka


San Diego, California, USA

San Diego, California, USA

25.10.2011, author: Pavel Zíka


Cameras from this location

Reklama

or you can register


Like WorldCamera.net?

Our Webcams


Prague castle and city skyline with TV tower Prague Castle, CZ

Petrin Tower Petrin Tower, CZ

Wenceslas Square Wenceslas Square, CZ

Livigno Livigno, IT

Driving Range Rohanský ostrov Golf Rohanský ostrov, CZ

Harrachov Harrachov, CZ

Golf Resort Karlštejn Golf Resort Karlštejn, CZ

Golf Resort Albatross Golf Resort Albatross, CZ

Visit


PragueCamera.net

LivignoCamera.net


Reklama
WorldCamera.net

Copyright (c) 2011 - 2024 WorldCamera.net

All Rights Reserved.

Redaction: red@worldcamera.net

disti s.r.o.
Sections

Webcams

Top 10 Webcams

Webcams Locations

Webcams Categories

Travel Reports

Gallery

Folow Us

RSS in Czech

RSS in English

Facebook

LinkedIn

Twitter

Users

FAQ

Recommend a Camera

News

Registration

Log-in

Media

Media Kit

Advertising

Partnership

About

Contact

About the Project

Terms of Services

Partners