WorldCamera.net - Travel Around the World on Your Screen
EN CZ

Travel Report - Joshua Tree National Park

CZ In Czech only!

Back to: Travel Reports

Joshua Tree National Park

Národní park Joshua Tree se nachází v jihovýchodní Kalifornii. Národní park vzniklý roku 1994 má rozlohu více než 3000 km2.

Výlet do Joshua Tree jsme spojili s návštěvou Palm Springs. Město leží jižně od parku. Pokud ráno vyjedete z Los Angeles, dá se prohlídka Palm Springs i Joshua Tree parku stihnout i s pohodlným návratem zpět.

V době, když jsme jeli do parku, byl jeho jižní vjezd uzavřen kvůli záplavám. Není to neobvyklé, proto než do parku pojedete, podívejte se na web http://www.nps.gov/jotr/index.htm, kde naleznete aktuální informace.

Za normálních okolností se do parku dostanete třemi vjezdy. Na jihu ze silnice číslo 10 – Cottonwood Visitor Center. Na severu ze silnice číslo 62 – Joshua Tree Visitor Center (West Entrance Station), nebo Oasis Visitor Center (North Entrance Station).

V parku neseženete žádné jídlo ani pití. Vše se dá koupit ve Visitor Center při vjezdu. Uvnitř parku je několik stanovišť, kde si můžete udělat piknik, ale ani zde nenaleznete žádné občerstvení. V parku se také nedá natankovat palivo, s čímž je vzhledem k rozloze a vzdálenostem třeba počítat.

Na všechna zajímavá místa se dostanete po nových asfaltovaných silnicích. Pokud chcete vidět jen to nejlepší, navštivte Visitor Center – rádi Vám na mapě ukážou zajímavá místa, která byste měli navštívit a vysvětlí Vám, co za danou dobu můžete stihnout.

Samotná projížďka parkem je velice zajímavá – sledujte, jak se kolem Vás bude měnit příroda. Někde jsou jen kaktusy, jinde jen zajímavě tvarované hory. Asi byste neměli zapomenout na Keys View. V nížině, která je pod úrovní moře, je vidět městečko Palm Springs a hory vysoké více než 3000 metrů. V popředí můžete vidět geologický zlom Andreas, který prochází například San Franciscem.

Park byl pojmenován po stromu Joshua. Pokud si ho chcete vyfotit, počkejte si sem. Nikde jich není tolik a v tak krásné přírodě. Dále se zde vyskytuje například pouštní keř Ocotillo, který připomíná trnitou násadu od smetáku a několikrát do roka obroste zelenými lístky. Pro milovníky kaktusů je zde Cactus Garden s kaktusy Cholla. Do kaktusové zahrady je zakázaný vstup se psy, protože kaktusy Cholla jsou extrémně pichlavé a mladé pichlavé kuličky, které z velkých kaktusů odpadávají, jsou větrem roznášeny do širšího okolí.

Pokud Vás nebaví jezdit autem, můžete chodit pěšky, nebo jezdit na kole. Ovšem není to asi nejlepší nápad vzhledem ke vzdálenostem a panujícím vysokým teplotám. Další aktivitou, kterou můžete provozovat je horolezení po tamějších skálách. Musí to být opravdu zajímavý zážitek, ale vzhledem k tomu, že se v parku vyskytují jedovatí hadi, zůstali jsme jen v autě. Tamější hadi se rádi schovávají v prasklinách skal a dobrovolný ochránce parku varoval před tím, že had může být tam, kde horolezec nahmatává pevné místo, kam nevidí, a může hada vyprovokovat k uštknutí. Pokud byste měli o lezení zájem, nechte si poradit v některém z Visitor Center.

Než z auta vystoupíte, podívejte se z okénka, zda kolem auta nepoletují například vosy. Nám se toto stalo na Keys View. Kolem auta byly stovky vos. Opravdu nebyl dobrý nápad vystupovat.

Při pohybu ve vyprahlých prostorách parku, ve kterém téměř nikdy nezaprší, si určitě položíte otázku, kde vlastně stromy a keře berou vodu. Déšť v těchto pouštních oblastech přijde zcela výjimečně, jednou za dlouhou dobu. Pokud přijde, je to déšť přívalový a voda se valí po svazích a odteče, aniž by se vsákla. Stromy a keře berou vodu z prasklin a zlomů v hornině, kudy vzlíná spodní voda z velké hloubky.

Přejít do galerie přímo z parku.

Pokud se v parku chystáte kempovat, doporučujeme si přečíst článek na tomto partnerském odkazu.

autor: Martin Zíka

Travel reports from this location

Galeries from this location

Joshua Tree Park, California

Joshua Tree Park, California

23.10.2011, author: Pavel Zíka


San Diego, California, USA

San Diego, California, USA

25.10.2011, author: Pavel Zíka


Cameras from this location

Reklama

or you can register


Like WorldCamera.net?

Our Webcams


Prague castle and city skyline with TV tower Prague Castle, CZ

Petrin Tower Petrin Tower, CZ

Wenceslas Square Wenceslas Square, CZ

Livigno Livigno, IT

Driving Range Rohanský ostrov Golf Rohanský ostrov, CZ

Harrachov Harrachov, CZ

Golf Resort Karlštejn Golf Resort Karlštejn, CZ

Golf Resort Albatross Golf Resort Albatross, CZ

Visit


PragueCamera.net

LivignoCamera.net


Reklama
WorldCamera.net

Copyright (c) 2011 - 2024 WorldCamera.net

All Rights Reserved.

Redaction: red@worldcamera.net

disti s.r.o.
Sections

Webcams

Top 10 Webcams

Webcams Locations

Webcams Categories

Travel Reports

Gallery

Folow Us

RSS in Czech

RSS in English

Facebook

LinkedIn

Twitter

Users

FAQ

Recommend a Camera

News

Registration

Log-in

Media

Media Kit

Advertising

Partnership

About

Contact

About the Project

Terms of Services

Partners