WorldCamera.net - Procestujte celý svět z Vašeho počítače
EN CZ

Reportáž - Národní park Joshua Tree

zpět na: reportáže

Národní park Joshua Tree

Národní park Joshua Tree se nachází v jihovýchodní Kalifornii. Národní park vzniklý roku 1994 má rozlohu více než 3000 km2.

Výlet do Joshua Tree jsme spojili s návštěvou Palm Springs. Město leží jižně od parku. Pokud ráno vyjedete z Los Angeles, dá se prohlídka Palm Springs i Joshua Tree parku stihnout i s pohodlným návratem zpět.

V době, když jsme jeli do parku, byl jeho jižní vjezd uzavřen kvůli záplavám. Není to neobvyklé, proto než do parku pojedete, podívejte se na web http://www.nps.gov/jotr/index.htm, kde naleznete aktuální informace.

Za normálních okolností se do parku dostanete třemi vjezdy. Na jihu ze silnice číslo 10 – Cottonwood Visitor Center. Na severu ze silnice číslo 62 – Joshua Tree Visitor Center (West Entrance Station), nebo Oasis Visitor Center (North Entrance Station).

V parku neseženete žádné jídlo ani pití. Vše se dá koupit ve Visitor Center při vjezdu. Uvnitř parku je několik stanovišť, kde si můžete udělat piknik, ale ani zde nenaleznete žádné občerstvení. V parku se také nedá natankovat palivo, s čímž je vzhledem k rozloze a vzdálenostem třeba počítat.

Na všechna zajímavá místa se dostanete po nových asfaltovaných silnicích. Pokud chcete vidět jen to nejlepší, navštivte Visitor Center – rádi Vám na mapě ukážou zajímavá místa, která byste měli navštívit a vysvětlí Vám, co za danou dobu můžete stihnout.

Samotná projížďka parkem je velice zajímavá – sledujte, jak se kolem Vás bude měnit příroda. Někde jsou jen kaktusy, jinde jen zajímavě tvarované hory. Asi byste neměli zapomenout na Keys View. V nížině, která je pod úrovní moře, je vidět městečko Palm Springs a hory vysoké více než 3000 metrů. V popředí můžete vidět geologický zlom Andreas, který prochází například San Franciscem.

Park byl pojmenován po stromu Joshua. Pokud si ho chcete vyfotit, počkejte si sem. Nikde jich není tolik a v tak krásné přírodě. Dále se zde vyskytuje například pouštní keř Ocotillo, který připomíná trnitou násadu od smetáku a několikrát do roka obroste zelenými lístky. Pro milovníky kaktusů je zde Cactus Garden s kaktusy Cholla. Do kaktusové zahrady je zakázaný vstup se psy, protože kaktusy Cholla jsou extrémně pichlavé a mladé pichlavé kuličky, které z velkých kaktusů odpadávají, jsou větrem roznášeny do širšího okolí.

Pokud Vás nebaví jezdit autem, můžete chodit pěšky, nebo jezdit na kole. Ovšem není to asi nejlepší nápad vzhledem ke vzdálenostem a panujícím vysokým teplotám. Další aktivitou, kterou můžete provozovat je horolezení po tamějších skálách. Musí to být opravdu zajímavý zážitek, ale vzhledem k tomu, že se v parku vyskytují jedovatí hadi, zůstali jsme jen v autě. Tamější hadi se rádi schovávají v prasklinách skal a dobrovolný ochránce parku varoval před tím, že had může být tam, kde horolezec nahmatává pevné místo, kam nevidí, a může hada vyprovokovat k uštknutí. Pokud byste měli o lezení zájem, nechte si poradit v některém z Visitor Center.

Než z auta vystoupíte, podívejte se z okénka, zda kolem auta nepoletují například vosy. Nám se toto stalo na Keys View. Kolem auta byly stovky vos. Opravdu nebyl dobrý nápad vystupovat.

Při pohybu ve vyprahlých prostorách parku, ve kterém téměř nikdy nezaprší, si určitě položíte otázku, kde vlastně stromy a keře berou vodu. Déšť v těchto pouštních oblastech přijde zcela výjimečně, jednou za dlouhou dobu. Pokud přijde, je to déšť přívalový a voda se valí po svazích a odteče, aniž by se vsákla. Stromy a keře berou vodu z prasklin a zlomů v hornině, kudy vzlíná spodní voda z velké hloubky.

Přejít do galerie přímo z parku.

Pokud se v parku chystáte kempovat, doporučujeme si přečíst článek na tomto partnerském odkazu.

autor: Martin Zíka

Reportáže z této oblasti

Galerie z této oblasti

San Diego, California, USA

San Diego, California, USA

25.10.2011, autor Pavel Zíka


Joshua Tree Park, Kalifornie

Joshua Tree Park, Kalifornie

23.10.2011, autor Pavel Zíka

Joshua Tree Park. Po vjezdu do parku se začínají objevovat stromy Joshua Tree. Joshua Tree Park. Joshua Tree - stom, který je symbolem celého parku. Na obrázku je krásný kousek, ale kde si sežene vodu, je skutečná záhada.Joshua Tree Park.Joshua Tree Park.


Kamery z této oblasti

Reklama

nebo se můžete zaregistrovat


Líbí se Vám WorldCamera.net?

Naše kamery


Pohled na Pražský hrad a Žižkovský vysílač Pražský hrad, CZ

Petřinská rozhledna Petřínská rozhledna, CZ

Václavské náměstí Václavské náměstí, CZ

Livigno Livigno, IT

Driving Range Rohanský ostrov Golf Rohanský ostrov, CZ

Harrachov Harrachov, CZ

Golf Resort Karlštejn Golf Resort Karlštejn, CZ

Golf Resort Albatross Golf Resort Albatross, CZ

Navštivte také


PragueCamera.net

LivignoCamera.net


Reklama
WorldCamera.net

Copyright (c) 2011 - 2024 WorldCamera.net

Všechna práva vyhrazena.

Redakce: red@worldcamera.net

disti s.r.o.
Navigace

Webové kamery

Nejlepší webové kamery

Lokality webových kamer

Tématické webové kamery

Reportáže z cest

Galerie

Sítě

RSS Česky

RSS Anglicky

Facebook

LinkedIn

Twitter

Uživatelé

FAQ

Doporučte kameru

Novinky

Registrace

Přihlášení

Media

Mediální kufřík

Reklama

Partnerství

O nás

Kontakt

Informace o projektu

Všeobecné podmínky

Partneři